Satunnainen kuva

Uusimmat kuvat

Share |

HYUNDAI KEVÄT CUP 17.-18.5.2014junnu_jalkapallo.jpg

MYPAN Hyundai Kevät Cup järjestetään 17.-18.5.2014! Turnaus järjestetään nyt neljännen kerran Myllykoskella, Kurkisuon luonnonnurmikentillä sekä Kymenlaakson Sähkö Stadionin tekonurmella.

Turnauksessa on tänä vuonna kolmetoista ikäluokkaa ja jokaiseen sarjaan pääsee kahdeksan ensimmäiseksi ilmoittautunutta joukkuetta, eli yhteensä joukkueita on 104! Turnaus on osallistuvalle joukkueelle yksipäiväinen.

Lauantaina pelaavat: TD13 (2001), TE11 (2003), D12 (2002), E11 (2003) ja F9 (2005).

Sunnuntaina pelaavat: TC15 (1999), TD12 (2002), D13 (2001), E10 (2004), F8 (2006) ja lasten sekasarja jossa pelaavat TF9 (2005), TF8 (2006) ja F7 (P07).

Sarjat D13 ja D12 pelataan Saviniemen Stadionilla ja loput sarjat Kurkisuon nurmikentillä.

Ilmoittautuminen tapahtuu tästä.

Ilmoittautuneet joukkueet (max. 8 joukkuetta/sarja):

T99 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. KTP 99-00
  3. Ristiinan Pallo
  4. HJK West
  5. PeKa
  6. MPS

T01 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. KTP
  3. FC Loviisa
  4. Sudet Valkoinen
  5. Sudet Punainen
  6. KäPa
  7. Kumu JT
  8. FC Kuusysi T00-01 Sininen

T02 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. KTP
  3. FC Kontu T02-siniset
  4. FC Kontu T02-valkoiset
  5. Kurkimäen Kisa/Tiikerit
  6. TuPS
  7. I-HK

T03 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. PU-62
  3. KoNa Punainen
  4. Sudet Valkoinen
  5. Sudet Punainen
  6. KTP
  7. PEP
  8. Kumu JT

P01 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. VJS P01 Musta
  3. VJS 01/2
  4. PeKa Valkoinen
  5. PeKa Punainen
  6. Puotinkylän Valtti AZ
  7. Puotinkylän Valtti AC

P02 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. PEPO
  3. FC Reipas Musta
  4. PK-35 P02 Edustus
  5. PeKa
  6. MP
  7. Honka Leijonat
  8. FC Kuuysi

P03 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. Purha
  3. PeKa
  4. KoNa SaPo
  5. Orimattilan Pedot
  6. SiPS
  7. HaPK
  8. KoNa Vire

P04 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. KoNa SaPo
  3. VaNL
  4. HaPK
  5. TuPS Harmaa
  6. NJS Dynamo
  7. Korian Ponsi
  8. KoNa MuVi

P05 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. TuPS Valkoinen
  3. TuNL/Runosmäki
  4. Kotkan Nappulat/ MuVi red
  5. Kotkan Nappulat/Muvi white
  6. Kumu JT Valkoinen
  7. Kumu JT Sininen
  8. NJS Keltainen

P06 (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA
  2. TuPS Musta
  3. TuPS Valkoinen
  4. TuPS Vihreä
  5. KaPy/Blue
  6. KaPy/White
  7. FC Vaajakoski Red
  8. FC Vaajakoski White

Lasten sekasarja (SARJA TÄYNNÄ)

  1. MYPA T05
  2. MYPA T06
  3. Sudet T06
  4. MYPA P07 Valkoinen
  5. MYPA P07 Punainen